Hukuk Danışmanlığı

Hukuk Danışmanlığı

Hukuk Danışmanlığı

İş hayatında her geçen gün ihtiyaçlar artıyor ve bunun sonucunda şirketler yüksek standartlarda, etkin ve hızlı danışmanlık hizmetlerine artık daha fazla ihtiyaç duyuyor. Farklı alanlarda danışmanlık hizmetlerinin tek bir kaynaktan alınması da kurumsal şirketler için daha da fazla önem taşıyor. Bizden hizmet almakta olan tüm firmalarımıza HUKUK DANIŞMANLIĞI hizmetini de tamamen ÜCRETSİZ olarak sunuyor ve bu önemli ihtiyacınızı da Bilim İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesinde karşılamanızı sağlıyoruz.

Hukuki danışmanlık yalnızca baroya kayıtlı avukatlar tarafından ve belirli bir ücret karşılığında ifa edilen hizmet şeklidir. Günümüzde firmalar ve kişiler tarafından sıklıkla başvurulan bu hizmet müvekkillerin başta parasal olmak üzere birçok konuda kayba uğramasının da önüne geçmektedir. Her sektörde olduğu gibi hukuk alanında da danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri veren firmalara başvurmadan atılan hukuki adımlar kişiler için ve firmalar için ciddi ölçüde para ve zaman kaybı oluşturabilmektedir. Bu noktada uzman görüşü almak azami önem taşımaktadır. Hukuk büroları içinde yapılan avukat danışma hizmetiyle mahkemelerde yapılan savunma hizmeti birbirine karıştırılmamalıdır.

Hukuk Danışmanlığı Almanın Önemi
Firmamız her türlü hukuki alanda kurumlara ve kişilere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri veren bir hukuk bürosudur. Hukuk büromuz ticaret hukuku ve iş hukuku başta olmak üzere baroya kayıtlı uzman avukatlarla hukuki konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık alanımız olan hukuki danışmanlık hizmetleri talebinize istinaden yazılı veya sözlü olarak karşılanmaktadır.

Hukuk alanında danışmanlık edecek olan uzman avukatlarımız müvekkillerine hukuki konularda doğru adımlar atmaları ve atılacak adımların müvekkil için doğuracağı olumlu veya olumsuz sonuçlar konusunda bilgi verirler. Bunun yanında uzmanlarımızın bir diğer görevi de görevi bir hukuk danışmanı olarak müvekkilinin gereksiz davalara girerek zaman kaybı ve maddi zarara uğramasının önüne geçmektir. Avukatlarımız uzman oldukları çalışma alanlarına göre danışmanlık vermektedir.

Hukuk Danışmanı Nedir?
Kurumlar kimi zaman ise kişiler içerisinde olduğu hukuki süreçte bilgi eksikliği ve kaynak yetersizliğinden dolayı süreci kendileri için daha zor bir hale getirirler. Hukuk danışmanının etkisi tam olarak burada görülmektedir. Hukuk danışmanı, hukuki süreçte gerekli olan tüm işi üstlenen kişilerdir.

Hukuk danışmanları icra takip, hukuki sözleşmelerin hazırlanması ve hukuki süreç danışmanlığı ile beraber süreçteki hukuki altyapı oluşturulmasını sağlamaktadır. Hukuk danışmanları, kişi veya kurumlara yeterli desteği sağlayabilmek için gerekli eğitimleri alırlar. Bu eğitimlerin akabinde ister bireysel olarak büro açarak isterse de kurumların bünyesinde çalışabilmektedir. Hukuk danışmanının yapması gerekenler kişi veya kurum ile arasında yapılan hizmet sözleşmesine göre belirlenmektedir.

Hukuk danışmanlarının görevleri şu şekilde listelenebilir;

  • Hukuki her konunun açıklığa kavuşturulması ve danışmanlığını yaptığı kişiyi aydınlatması,
  • Herhangi bir problem yaşanmadan danışmanlık verdiği kişiye hukuki anlamda ön bilgilendirme yapılması ve oluşmadan sorunların önüne geçilmesi,
  • Dava, icra, şikayet ve ihlal gibi konularda hukuki yardımda bulunmak üzere takip edilmesi ve kişinin bilgilendirilmesi.

Bilim İş Sağlığı ve Güvenliği olarak bizden hizmet almakta olan tüm firmalarımıza ÜCRETSİZ HUKUK DANIŞMANLIK HİZMETİ vermekteyiz. Hukuk Danışmanlığı hizmetimizle alakalı destek almak ve detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

© Copyright 2021 Bilim İSG Tüm hakları saklıdır
web tasarım
UA-196172597-1